Sağlık Sistem Mühendisliği Eğitimi Sertifika Programı

Sistem Mühendisliğinde Yöntemler


Ders Bilgileri

Eğitim Yeri:İstanbul Üniversitesi AUZEF Online Eğitim
Eğitim Kontenjanı:Sınırsız

Dersin Detayı

Eğitim Yeri:İstanbul Üniversitesi AUZEF Online Eğitim
Eğitim Kontenjanı:Sınırsız
Eğitim Süresi:0 dakika
Eğitimciler:Eğitmen Adı Soyadı
Dersin Amacı

Katılımcıların; Toyota yalın yönetimi, post-Fordizm, Fordizm ile post-Fordizmin karşılaştırması, post-Fordist sürecin getirdiği başlıca değişimler, KAİZEN, MUDA, GEMBA, altı sigma, “Neden altı sigma?” sorusu, altı sigma ve yönetim, “Altı sigma gerçekte nedir?” sorusu, altı sigma yol haritası, yalın sistem ve altı sigma konularını öğrenmeleridir.

Dersin Hedefi

Katılımcıların; Toyota yalın yönetimi, post-Fordizm, Fordizm ile post-Fordizmin karşılaştırması, post-Fordist sürecin getirdiği başlıca değişimler, KAİZEN, MUDA, GEMBA, altı sigma, “Neden altı sigma?” sorusu, altı sigma ve yönetim, “Altı sigma gerçekte nedir?” sorusu, altı sigma yol haritası, yalın sistem ve altı sigma konularını meslek yaşantılarında kullanabilmeleridir.

Neler Öğreneceksiniz?

Katılımcıların; Toyota yalın yönetimi, post-Fordizm, Fordizm ile post-Fordizmin karşılaştırması, post-Fordist sürecin getirdiği başlıca değişimler, KAİZEN, MUDA, GEMBA, altı sigma, "Neden altı sigma?" sorusu, altı sigma ve yönetim, "Altı sigma gerçekte nedir?" sorusu, altı sigma yol haritası, yalın sistem ve altı sigma konularını öğrenmeleridir.

Dersin İçeriği

* TOYOTA Yalın Yönetimi
* Post-Fordizm
* Kaizen
* Muda
* Gemba
* Altı Sigma

Öğrenme Çıktıları

Toyota bu yöntemleri nasıl kullanmış ve ne amaçlamış konularında bilgi sahibi olunması / Post-Fordizm bu yöntemleri nasıl kullanmış ve ne amaçlamış konularında bilgi sahibi olunması / Kaizen bu yöntemleri nasıl kullanmış ve ne amaçlamış konularında bilgi sahibi olunması. / Muda yönteminde bu yöntemler hakkında ne vaat etmektedir, ne amaçlanmaktadır konularında bilgi sahibi olunması. / Gemba yönteminde bu yöntemler hakkında ne vaat etmektedir, ne amaçlanmaktadır konularında bilgi sahibi olunması. / Altı sigma yönteminde bu yöntemler hakkında ne vaat etmektedir, ne amaçlanmaktadır konularında bilgi sahibi olunması.

Eğitimen Bilgileri
Eğitmen Hakkında kısa özgeçmiş ve akademik kariyer bilgileri yer alacaktır.

KAMU AKADEMİ

KAMU AKADEMİ