Aday Memur Eğitimi Sertifika Programı

İlk Yardım ve Kazalar


Ders Bilgileri

Eğitim Yeri:İstanbul Üniversitesi AUZEF Online Eğitim
Eğitim Kontenjanı:Sınırsız
DERSE KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Dersin Detayı

Eğitim Yeri:İstanbul Üniversitesi AUZEF Online Eğitim
Eğitim Kontenjanı:Sınırsız
Eğitim Süresi:50 dk
Eğitimciler:Prof. Dr. Recep GÜLOĞLU
Dersin Amacı

Aday Memur Eğitimi Programı bünyesindeki aday memurların ve diğer katılımcıların İlk Yardım ve Kazalar dersi ile ilgili gerekli müfredatı öğrenmeleridir.

Dersin Hedefi

Aday Memurların ve diğer katılımcıların İlk Yardım ve Kazalar dersi ile ilgili konuları meslek ve ev yaşantılarında hayat boyu kullanabilmeleridir.

Neler Öğreneceksiniz?

Aday Memur Eğitimi Programı bünyesindeki aday memurların ve diğer katılımcıların İlk Yardım ve Kazalar dersi ile ilgili gerekli müfredatı öğrenmeleridir.

Dersin İçeriği

İlk Yardım ve Kazalar dersi kamuda çalışan insanların kazalar (düşme, yaralanma vs.) ve afetlerde bilmeleri ve uygulamaları gereken ilk yardım konunlarını kapsamaktadır. Aday Memur Eğitimi Programı bünyesindeki aday memurların ve diğer katılımcıların İlk Yardım ve Kazalar dersi ile ilgili gerekli müfredatı öğrenmeleridir.

Öğrenme Çıktıları

İlk Yardım ve Kazalar dersi kamuda çalışanların iş ve ev yaşamlarının herhangi bir anında karşılaşabilecekleri acil durumlar, yaralanmalar, kazalar ve afetlerdeki ilk yardım konularında doğru yapmaları gereken işlemleri öğrenip, uygulamalarını ve yanlış yapacakları işleri öğrenip kaçınmalarını sağlamaktır.

Prof. Dr. Recep GÜLOĞLU

1959 yılında Gaziantep'te doğan Dr. Recep GÜLOĞLU tıp eğitimini 1976-1982 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi'nde, Zorunlu Hizmetini 1982-1985 yılları arasında Mersin Hükümet Tabipliği ve İçel Sıtma Bölge Başkanlığı'nda tamamladı.

Uzmanlık eğitimini 1985-1989 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda tamamlayarak "Genel Cerrahi Uzmanı" oldu. Askerlik hizmetini 1990-1991 yılları arasında Girne Asker Hastanesi'nde yaptı.

1991-1997 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda "Başasistan" olarak akademik kariyerine devam ederek, aynı Fakültede 1997 yılında "Doçent" ve 2003 yılında "Profesörlük" unvanlarını aldı.

2009-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde "Başhekim", 2010-2013 yılları arasında da İstanbul Üniversitesi'nde "Döner Sermaye İşletme Müdürü" olarak görev yaptı.

2011-2015 yıllarında Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği başkanlığını yürüttü. Aynı zamanda Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği'nin yayın organı olan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi'nde 2011 yılından itibaren Editörlük görevini sürdürmektedir.

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi 2001 yılından itibaren Index Medicus ve Medline'da, 2005 yılından itibaren Excerpta Medica / EMBASE indekslerinde ve 2007 yılından itibaren de Science Citation Index-Expanded (SCI-E) ve Journal Citation Reports / Science Edition uluslararası indekslerinde yer almaktadır. European Society for Trauma and Emergency Surgery (ESTES), Türk Cerrahi Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği, Ulusal Endoskopik- Laparoskopik Cerrahi Derneği üyesidir.

İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görevine devam eden Dr. Recep GÜLOĞLU, evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

KAMU AKADEMİ

KAMU AKADEMİ