Aday Memur Eğitimi Sertifika Programı

GENEL OLARAK DEVLET TEŞKİLATI


Ders Bilgileri

Eğitim Yeri:İstanbul Üniversitesi AUZEF Online Eğitim
Eğitim Kontenjanı:Sınırsız
DERSE KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Dersin Detayı

Eğitim Yeri:İstanbul Üniversitesi AUZEF Online Eğitim
Eğitim Kontenjanı:Sınırsız
Eğitim Süresi:26 Dakika
Eğitimciler:Prof. Dr. Emrah CENGİZ
Dersin Amacı

Aday Memur Eğitimi Programı bünyesindeki aday memurların ve diğer katılımcıların, Genel Olarak Devlet Teşkilatı dersi ile ilgili gerekli müfredatı öğrenmeleridir.

Dersin Hedefi

Aday memurların ve diğer katılımcıların, Genel Olarak Devlet Teşkilatı dersi ile ilgili konuları meslek yaşantılarında kullanabilmeleridir.

Neler Öğreneceksiniz?

Genel olarak devlet teşkilatı dersi; Devlet kavramının tanımı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temel organları, İdare (Yönetim), Merkezi ve Yerel Yönetimler konularını kapsamaktadır.

Dersin İçeriği

Genel olarak devlet teşkilatı dersi; Devlet kavramının tanımı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel organları, İdare (Yönetim), Merkezi ve Yerel Yönetimler konularını kapsamaktadır.

Öğrenme Çıktıları

1. Devlet kavramını ve önemini bilir.
2. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Esasların neler olduğunu bilir.
3. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel organlarını öğrenir.
4. İdare (Yönetim) kavramını bilir.
5. Merkezi ve Yerel Yönetimleri bilir.

Prof.Dr. Emrah Cengiz
Mezun Olduğu Üniversiteler ve Programlar: İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans Programı İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora Programı   Çalışma Yaptığı Projeler ve Alanlar: Çalışma projeleri işletme ağırlıklı olup genel olarak pazarlama konuları ve uluslararası pazarlama odaklıdır.   Şu anki Görevi: İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı  

KAMU AKADEMİ

KAMU AKADEMİ